• Sizi Ehliyet Sınavına Değil, Trafiğe Hazırlıyoruz.
Otomatik Vites Ehliyeti

Otomatik Vites Ehliyeti

Otomatik vites ehliyeti 01.01.2016 tarihinde çıkan yasadan önce manuel vitesli araçları kullanmakta zorlanan kişiler için bir hayaldi. Artık Otomatik Vites hayal değil.

DİKKAT ! OTOMATİK VİTES EHLİYETİ VERMEYE YETKİLİ OLMAYIP KAYDINIZI ALIP SİZİ BAŞKA KURSLARA YÖNLENDİREN KURSLARA KARŞI DİKKATLİ OLUNUZ !
KLAVUZ SÜRÜCÜ KURSU OTOMATİK VİTESLİ OTOMOBİL EHLİYETİ VERMEYE YETKİLİDİR!

Otomatik vites ehliyeti nedir ?

Sadece Otomatik vites araç kullanacak kursiyerler, alacakları sertifika türüne uygun olarak otomatik vites ibareli sertifikaya sahip olurlar ve sadece otomatik şanzımanlı araç kullanabilirler. Manuel araç kullanabilmek için fark dersleri alınarak direksiyon sınavına tekrar girilir ve ehliyet Normal tip ehliyete çevrilir.

Otomatik Vites Ehliyeti nasıl alınır ?

B sınıfı ehliyete otomatik vitesli olarak başvuracak ve eğitimlerinizi bu şanzıman tipine göre alacaksınız. Ardından Direksiyon sınavında da otomatik vitesli bir araçla sınava gireceksiniz. Sınavların tamamından geçtiğinizde ehliyetinizde otomatik ibaresi geçecek ve otomatik vites ehliyetinizle otomatik vitesli araç kullanacaksınız.

Sonradan Manuele geçiş yapabilirmiyim ?

Otomatik vitesli araç kullanıp başka araç kullanmak istemeyen kursiyerlerin uzun yıllardır talebi olan Otomatik Vites Ehliyeti , artık tüm sınıflarda sertifikaya Otomatik vitesli araç kullanabilir ibaresi eklenerek verilebiliyor. Ayrıca daha sonra ihtiyaç duymanız halinde manuel vitesli araç ehliyetine direksiyon eğitimleri ve sınavlardan geçtikten sonra geçiş yapabiliyorsunuz.

Otomatik vitesmi Manuel vitesmi tavsiye edersiniz ?

Otomatik vitesli araçlar kullanımı daha kolay araçlardır. Vitesi “D” ye alıp gaza basıp kolayca gidebilecek olmak direksiyon sınavındada işinizi kolaylaştıracaktır. Hiç kullanmayacağınız halde manuel vites kullanma zorunluluğu artık yok. Debriyaja alışma adapte olma sıkıntısıda artık yok.

Otomatik Vites Sürücü Belgesi gerekli evraklar ?

  • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
  • 6 adet Biyometrik Fotoğraf
  • Sağlık Raporu
  • Sabıka Kaydı
  • Diploma veya Öğrenci belgesi